Eğitimlerimizi Takip Edin
Çorum ve Ankara Şubemizde düzenlenen eğitimler hakkında bilgi almak için tıklayınız..
Devamı

Demer’ de Psikodrama

Demer’ de Psikodrama

Özel Demer Anadolu Lisesi, üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerine yönelik olarak ‘Psikolojik Destek Programı’ başlattı. Psikodrama tekniğinin kullanıldığı destek programı dün düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı.

Okul binasında düzenlenen toplantıya Özel Demer Anadolu Lisesi Müdürü Serkan Kırış, İçgörü Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi yetkilisi Psikolojik Danışman Tuğba Yücel ile bazı öğrenciler katıldı.

Son sınıf öğrencileri için uygulamaya başladıkları programın Çorum’da bir ilk olduğunu vurgulayan Okul Müdürü Serkan Kırış, öğrencileri hem akademik hem de psikolojik açıdan etkin bir biçimde üniversite sınavına hazırladıklarını söyledi.

6 hafta sürmesi planlanan programla ilgili açıklamalarını sürdüren Kırış, şu bilgileri verdi:
“Üniversite adayları için önemli bir süreç olan sınava hazırlık döneminde Demer Anadolu Lisesi olarak okulumuz 12. sınıf öğrencilerine yeni bir hizmet daha sunuyoruz.

Eğitim-öğretimdeki kalitesini ortaya koyan ve Çorum halkının büyük beğenisini kazanan okulumuzda, öğrencilerimizin sağlıklı ve sağlam bir psikolojik zemin ile bu süreci tamamlaması için bir program hazırladık. Bu program dahilinde gerek ailelerin, gerekse öğrencilerimizin bu yoğun süreci daha kolay ve verimli geçireceklerini düşünüyorum.

Bu konuda Psikolojik Danışman Tuğba Yücel ve İçgörü Eğitim&Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nden destek aldık. Yaklaşık 6 hafta sürecek olan eğitim faaliyeti öğrencilerimizin geleceğinde önemli bir dönüm noktası olacak.

Üniversiteye giriş sınavları eğitim sistemimizden kaynaklı olarak gençler için gelecek anlamına gelmekte, dolayısıyla bu süreçte gençler akademik desteğe olduğu kadar psikolojik desteğe de ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaçtan hareketle gençlerin sınava daha sağlıklı ve sağlam bir psikoloji ile hazırlanmaları için etkililiği kanıtlanmış bir terapi yöntemi olan psikodrama grup terapisi yönteminden yararlanacağız.

Sağladığı destek nedeniyle İçgörü Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi yetkilisi Psikolojik Danışman Tuğba Yücel’e teşekkür ediyor, tüm öğrencilerimize üniversite sınavında başarılar diliyoruz.”

ÖĞRENCİLERE GRUP TERAPİSİ

Demer Koleji’nde uygulanmaya başlanan ‘Psikolojik Destek Programı’nın içeriğinden bahseden Psikolojik Danışman Tuğba Yücel ise üniversite adayları için bir grup terapisi tekniği olan ‘Psikodrama’dan yararlanacaklarını açıkladı.

Psikodramanın öğrencilere sağlayacağı faydalara değinen Tuğba Yücel, motivasyon bozukluğuna neden olan pek çok problemin bu yöntemle çözüme kavuşacağına işaret etti.

Yücel, “Psikodramanın uzun soluklu (8 yıl) süren bir eğitimi var. Bu yöntemle çalışılmayacak, sahnelenemeyecek tek bir olgu bile yok; rüyalar, kaygılar, tekrarlayan düşünceler, sanrılar, geleceğe ilişkin hayaller, kırgınlıklar, çatışmalar, mutluluklar ve hatta dejavular bile getirilebilir. Psikodramanın bireye sunduğu en önemli fırsat, söz konusu paylaşım ne olursa olsun yeniden yaşama olanağı sunması” diye konuştu.

06 Temmuz 2016
890 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Tuğba Yücel - DoktorTakvimi.com